Különleges alkalom közeleg, ugyanis első alkalommal rendeznek nyilvános lapbemutatót a DuoGladii szerkesztői. A bemutató elsődlegesen az egyik legjelentősebb tradicionális gondolkozó, a jobboldaliság egyik legtisztább képviselője, László András emlékének szentelt legújabb számról szól majd, ahol már rég nem kapható lapszámok is megvásárolhatóak lesznek!
2024. november 8-án, pénteken, 18 órától, a Last Exit Szellemi Műhelyben (Pannon Kincstár, 1056 Budapest, Váci utca 47., 12-es kapucsengő, 3. emelet, 316-os terem) kerül sor a DuoGladii László András emlékszámának nyilvános lapbemutatójára, ahol általánosságban szót ejtenek majd a lassan negyedik évfolyamába lépő folyóiratról is. A bemutató keretében a DuoGladii szerkesztői – Barcsa-Turner Gábor alapító, Kolonits László főszerkesztő és Boór Tamás szerző, fordító – beszélgetnek majd a közelmúltban megjelent lapszámról, illetve a folyóirat kulisszatitkairól. Az esemény házigazdája Horváth Róbert lesz.
A beszélgetésre azért is érdemes lesz eljönni, mivel előtte és utána a legújabb, László András emlékének szentelt szám mellett megvásárolhatóak lesznek a DuoGladii korábban megjelent, rég nem kapható lapszámai is, szóval lesz lehetőség a hiányos gyűjtemények kiegészítésére…
Időpont: 2024. november 8. (péntek) 18 óra
Helyszín: Last Exit (Pannon Kincstár, 1056 Budapest, Váci utca 47., 12-es kapucsengő, 3. emelet, 316-os terem)
László András (Budapest, 1941 – Budapest, 2024) buddhista és keresztény teológus, buddhista pap, vallásfilozófus, tradicionális gondolkozó, a magyar „tradicionális iskola” megalapítója és szellemi vezetője. Tanulmányait a Kőrösi Csoma Sándor Buddhista Papi Szemináriumban, a Református Teológiai Akadémián és a Katolikus Hittudományi Akadémián végezte, de behallgatott az Eötvös Loránd Tudományegyetem Bölcsészettudományi Karának kurzusaira is. A Kőrösi Csoma Sándor Intézetben (Buddhológiai Intézet) oktatott és itt szerezte meg doktorátusát is. Fiatalon megismerkedett Hamvas Bélával. 1961-ben a „a népi demokratikus államrend elleni gyűlöletre izgatás” vádjával négy hónapot börtönben töltött. 1983-ban megszakította a kapcsolatot a Buddhista Misszióval, és előadásait magánlakásokban folytatta. A rendszerváltás után számos folyóirat alapításában részt vett, azokban publikált, megjelentek könyvei és folytatta előadói tevékenységét, immáron nyíltabb formában. Hatása a magyar szellemi életben és a jobboldali politikai térben alig túlbecsülhető.
Comments